kontrast
A+ A-
Strona Ośrodka Chopinowskiego Szafarnia: www.szafarnia.art.pl
 Konkursy

Konkursy

XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i
Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce

XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Laureaci XIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce.

Konkurs odbył się 1 marca 2019 r.

Jury w składzie: Jerzy Rochowiak (przewodniczący), Jarosław Felczykowski i Karolina Szparaga przyznało następujące nagrody:

 

I GRUPA
I nagroda: EMILIA ICIEK ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Bydgoszczy
II nagroda: FILIP ZABŁOTOWICZ ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
III nagroda: WIKTOR WERNECKI z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu
Wyróżnienie: MAJA GÓRCZYŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie

 

II GRUPA
I nagroda: NIKODEM STASIAK ze Szkoły Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem
II nagroda (ex aequo): MARTYNA MURAWSKA z Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 w Bydgoszczy
II nagroda (ex aequo): POLA SZYPURA ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Bydgoszczy
Wyróżnienie: KORNELIA WIERZBICKA z Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Stanisława w Kostki w Złejwsi Wielkiej
Wyróżnienie: JULIA TUCHOLSKA z Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu
Wyróżnienie: SANDRA WNUKIEWICZ z Parafii Rzymskokatolickiej Bł. Michała Kozala Biskupa Męczennika w Lipnie
Wyróżnienie: JULIA RACZKOWSKA z Parafii Rzymskokatolickiej Bł. Michała Kozala Biskupa Męczennika w Lipnie

 

III GRUPA
I nagroda: LILIA LANGE z Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 w Bydgoszczy
II nagroda: ALEKSANDRA PRACOWITY ze Stowarzyszenia „Czyż-nie” w Czernikowie
III nagroda: AMELIA OZIMKOWSKA ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
Wyróżnienie: MARCEL NOWAKOWSKI z Gminnej Biblioteki Publicznej w Złejwsi Małej
Wyróżnienie: WIKTORIA MAJCHRZAK ze Szkoły Podstawowej w Choceniu
Wyróżnienie: MONIKA ZNANIEWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Uczestników Strajku Szkolnego 1906 -1907 w Toruniu

 

Konkurs odbędzie się 1 marca 2019 r.

Informujemy, że 30.01.2019 r. (środa) lista uczestników Konkursu została zamknięta. Osiągnęliśmy maksymalną ilość zgłoszeń. O zakwalifikowaniu decydowała kolejność zgłoszeń.

 

Kontakt:
Kinga Kriger
edukacja@szafarnia.art.pl
tel. 662117562

 

LISTA UCZESTNIKÓW

1. Maja Górczyńska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie
2. Maja Pawlak Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Pawła II w Toruniu
3. Lena Siekierska Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej
4. Filip Piankowski Szkoła Podstawowa im. Dziewanowskich w Płonnem
5. Emilia Iciek Szkoła Podstawowa nr 16 w Bydgoszczy
6. Barbara Drąg Szkoła Podstawowa nr 1 im. Uczestników Strajku Szkolnego 1906-1907 w Toruniu
7. Wiktor Wernecki OPP Dom Harcerza w Toruniu
8. Filip Zabłotowicz Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
9. Katarzyna Nalaskowska Szkoła Podstawowa nr 13 Jana Pawła II w Toruniu
10. Julia Raczkowska Parafia Rzymskokatolicka Bł. Michała Kozala Biskupa Męczennika w Lipnie
11. Sandra Wnukiewicz Parafia Rzymskokatolicka Bł. Michała Kozala Biskupa Męczennika w Lipnie
12. Julia Tucholska Zespół szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu
13. Jagoda Przybyszewska Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Kowalkach
14. Antonia Trawińska Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gałczewie
15. Aleksandra Melerska Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gałczewie
16. Oliwia Marcinkowska Parafia Rzymskokatolicka Michała Archanioła w Lipnicy
17. Piotr Kotkiewicz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Świętosławiu
18. Mikołaj Opankowski Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku
19. Liliana Piskorowska Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej
20. Kornelia Wierzbicka Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Stanisława w Kostki w Złejwsi Wielkiej
21. Martyna Murawska MDK nr 6 w Bydgoszczy
22. Pola Szypura Szkoła Podstawowa nr 16 w Bydgoszczy
23. Nikodem Stasiak Szkoła Podstawowa im. Dziewanowskich w Płonnem
24. Jakub Kulig OPP Dom Harcerza w Toruniu
25. Zofia Juszczak Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
26. Małgorzata Boniecka Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
27. Agata Kowalska Szkoła Podstawowa Gustawa Zielińskiego w Skępem
28. Oskar Rupiński Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Kowalkach
29. Dominika Król Gminna Biblioteka Publiczna w Złejwsi Małej
30. Marcel Nowakowski Gminna Biblioteka Publiczna w Złejwsi Małej
31. Franciszek Cychowski Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej
32. Natalia Rutkowska Parafia Rzymskokatolicka Michała Archanioła w Lipnicy
33. Julia Szynkiewicz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. Świętosław
34. Wiktoria Majchrzak Szkoła Podstawowa w Choceniu
35. Natalia Kowalska Zespół Szkół w Radominie
36. Aleksandra Pracowity Stowarzyszenie Czyż-nie w Czernikowie
37. Roksana Lamparska Stowarzyszenie Czyż-nie w Czernikowie
38. Lilia Lange MDK nr 6 w Bydgoszczy
39. Monika Znaniewicz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Uczestników Strajku Szkolnego 1906 -1907 w Toruniu
40. Amelia Ozimkowska Centrum Kulturalno – Oświatowo - Rekreacyjne w Skępem

 

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY PDF

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOC

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2019-01-15 11:29:58 | Data modyfikacji: 2019-03-02 12:18:15.
Laureaci XXIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O
FRYDERYKU CHOPINIE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Konkurs odbył się w piątek 16 listopada 2018 roku.

Wzięło w nim udział 11 drużyny reprezentujących szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego. Zakres tematyczny Konkursu obejmował: życie i twórczość Fryderyka Chopina, osoby oraz miejsca związane z kompozytorem, zadanie słuchowe oraz ikonograficzne. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego (test) i ustnego (pytania otwarte). Konkurs zakończył krótki recital fortepianowy w wykonaniu Piotra Nowaka. Po dwóch etapach Konkursu jury w składzie dr Aneta Derkowska (nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu), Karolina Szparaga (specjalista ds. edukacji i promocji w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni), Szymon Wiśniewski (dziennikarz i historyk) przyznało następujące nagrody:

I nagroda
Weronika Boguś i Bartosz Szczerbicki
Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im.św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim
opiekun: Dorota Stanicka

II nagroda
Kinga Jaros i Witold Żurawicki
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
opiekun: Katarzyna Mątowska

III nagroda
Marta Właśniak i Tymoteusz Zadrożny
Zespół Szkół im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie
opiekun: Anna Kąkol

Wyróżnienia
Julia Janus i Natalia Szczechowska
Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Inowrocławiu
opiekun: Krystyna Michalska

Julia Moch i Katarzyna Krzyżanowska
Szkoła Podstawowa nr 28 im. Henryka Arctowskiego w Toruniu
opiekun: Grażyna Ratajczak-Nadolska

Jakub Bęben i Dominik Kozicki
Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku
opiekun: Anna Bilicz

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2018-11-17 11:24:03 | Data modyfikacji: 2019-03-02 12:18:15.
I Wojewódzki Konkurs Literacki dla Szkół
Podstawowych „Słowem o Szafarni” jest
organizowany przez Ośrodek Chopinowski w
Szafarni.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

WYNIKI KONKURSU

9 lutego (sobota) przed koncertem w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w I Wojewódzkim Konkursie Literackim dla Szkół Podstawowych “Słowem o Szafarni”.

 

Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych.

Publikujemy także trzy najlepsze opowiadania*.

 

I nagroda: Bartosz Szczerbicki

z Publicznej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim

Opowiadanie konkursowe “Zaginiony zegarek”

 

II nagroda: Weronika Kalczyńska

ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kościelcu

Opowiadanie konkursowe “Nieznana przygoda F. Chopina na wakacjach”

 

III nagroda: Alicja Gawrońska

ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie

Opowiadanie konkursowe “W rytmie kujawiaka”

 

Wyróżnienie: Weronika Banasiak

ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Morzycach i w Witowie

 

Wyróżnienie: Bartłomiej Kauwa

ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

 

Wyróżnienie: Olga Chruściel

ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym pisarzom za udział w Konkursie.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina  i jego pobytem w Szafarni.

Adresatami konkursu są utalentowani literacko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnicy zgłaszani są przez szkołę, która może wysłać prace maksymalnie trzech uczestników. 

Na konkurs należy przesłać opowiadanie na temat „Nieznana przygoda Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w 1824 roku”. Zadaniem uczestników jest opisanie wymyślonego wydarzenia, które mogłoby przydarzyć się młodemu kompozytorowi podczas letniego pobytu w posiadłości Dziewanowskich. W pracy powinny znaleźć się jednak nawiązania do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z 1824 r.

Informacje na temat pobytu Fryderyka Chopina można znaleźć TU, na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina nifc.pl, w Kurierze Szafarskim i listach Chopina dostępnych na nifc.pl oraz w licznych książkach, takich jak np. Barbara Smoleńska-Zielińska, Fryderyk Chopin i jego muzyka; Piotr Mysłakowski, Ziemia Dobrzyńska w życiu rodziny Chopinów.

Zgłoszenia należy przesłać do 21 grudnia 2018 r.  Dokładne wymagania dotyczące pracy konkursowej i sposobu zgłoszenia na konkurs znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym poniżej.   

Pytania można kierować na edukacja@szafarnia.art.pl lub pod nr tel. 668 494 325.

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OŚWIADCZENIE OPIEKUNA PRAWNEGO

 

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2018-11-14 11:07:47 | Data modyfikacji: 2019-02-22 10:07:40.
XXIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku
Chopinie dla Szkół Podstawowych

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas V – VII z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w kolejnej edycji  Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie.

Konkurs ma charakter drużynowy. Szkołę może reprezentować tylko jedna drużyna (dwie osoby). Zakres tematyczny Konkursu obejmuje: życie i twórczość Fryderyka Chopina, osoby oraz miejsca związane z Fryderykiem Chopinem, zadanie słuchowe oraz ikonograficzne. Konkurs składa się z dwóch etapów: pisemnego (test) i ustnego (pytania otwarte). 

Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizator przewiduje także nagrodę dla klasy zwycięskiej drużyny – zaproszenie na audycję muzyczną i zwiedzanie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina oraz rozwijanie zainteresowań związanych z muzyką.

REGULAMIN

HARMONOGRAM

UCZESTNICY

Szkoła Podstawowa nr 28 im. Henryka Arctowskiego w Toruniu
Zespół Szkół im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie
Szkoła Podstawowa im. Dziewanowskich w Płonnem
Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim
Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Inowrocławiu
Szkoła Podstawowa w Klonowie
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia EDUKACJA w Toruniu
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie
Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku [/panel]
Konkurs odbędzie się w piątek 16 listopada 2018 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Kontakt:
Dorota Ornoch
/>d.ornoch@szafarnia.art.pl />tel. 537 947 340

Proponowana literatura:

Barbara Smoleńska-Zielińska, Fryderyk Chopin i jego muzyka
Piotr Mysłakowski, Ziemia Dobrzyńska w życiu rodziny Chopinów
Kurier Szafarski i listy z dnia 10 sierpnia 1824 i 26 sierpnia 1825
nifc.pl
szafarnia.art.pl

 

Kompozycje Fryderyka Chopina w ramach zadań słuchowych w drugim etapie Konkursu wykona Piotr Nowak.

Piotr Nowak

Piotr Nowak rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Należy do ścisłej czołówki młodych, obiecujących pianistów w Polsce: III miejsce w International Concerto Competition (Sde Boker, Izrael, 2016),  II miejsce w kategorii solowej oraz I miejsce w kategorii kameralistyka w XIV Concorso Internazionale per Giovani Musicisti „Luigi Zanuccoli” (Sogliano al Rubicone, Włochy, 2016), II miejsce w International Chopin Piano Competition (Hartford, USA, 2014), I miejsce w XVII Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym (Nałęczów, 2013), II miejsce w 44 Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (Warszawa, 2012), I miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie „Chopin Golden Ring” (Radovljica, Słowenia, 2012), III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” (Bydgoszcz, 2011), Grand Prix w VII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych Pianistów” (Konin, Żychlin, 2010), II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II stopnia (Warszawa, 2010) oraz zakwalifikował się do drugiego etapu XVII Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina (Warszawa, 2015).

Brał udział w wielu warsztatach i kursach fortepianowych współpracując z takimi profesorami jak: Dang Thai Son, Kevin Kenner, Dmitrij Bashkirov,  Ilja Scheps,  Arie Vardi, Choong-Mo Kang, Michail Voskresensky, Andrea Bonatta, Jan Gottlieb Jiracek von Arnim, John Perry, Anton Kuerti, Lee Kum-Sing, Andrzej Jasiński.

Koncertował w USA, Kanadzie, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Australii, Izraelu, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, Austrii i Słowenii.

Występował również w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas oficjalnych wizyt prezydentów: Francji François Hollande’a, Mongolii Tsakhiagiin Elbegdorja, Republiki Czeskiej Miloša Zemana, Armenii Serża Sarkisjana, Republiki Greckiej Karolosa Papouliasa. Współpracował z orkiestrą polskiego radia, orkiestrą „Iuventus” oraz z orkiestrami filharmonii narodowej, pomorskiej, świętokrzyskiej i dolnośląskiej.

Jest stypendystą programu „Młoda Polska”, został wyróżniony w programie „Mój talent dla Polski”, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta miasta Bydgoszczy oraz władze miasta i gminy Solec Kujawski.

 

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Marszałek

Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

KURATOR OŚWIATY

 

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2018-11-14 10:48:23 | Data modyfikacji: 2018-11-15 10:53:31.
XVIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy
Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce
przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i
gimnazjalnych.

Konkurs Recytatorski

Tradycyjnie w kolejną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, 1 marca w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce. Wzięło w nim udział 39 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego. Jury w składzie: Jerzy Rochowiak (przewodniczący), Paweł Kowalski, Jarosław Felczykowski przyznało następujące nagrody:

Grupa pierwsza
I nagroda: Emilia Iciek – Zespół Szkół nr 16 w Bydgoszczy
II nagroda: Maja Górczyńska – Parafia Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Lipnie
III nagroda: Klaudia Mikołajczyk – Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole
Wyróżnienie: Julia Fabiszewska – Szkoła Podstawowa w Kikole

Grupa druga
I nagroda: Martyna Murawska – MDK nr 6 w Bydgoszczy
II nagroda: Aleksandra Pracowity – Szkoła Podstawowa w Czernikowie
III nagroda: Wiktoria Majchrzak – Szkoła Podstawowa w Choceniu
Wyróżnienia: Nikodem Stasiak – Szkoła Podstawowa w Płonnem
Julia Tucholska – Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu
Natasza Nierychlewska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie

Grupa trzecia
I nagroda: Lilia Lange – MDK nr 6 w Bydgoszczy
II nagroda: nie przyznano
III nagroda: nie przyznano
Wyróżnienia: Bartosz Rochnowski – Szkoła Podstawowa w Ugoszczu
Paweł Kędzierski – Szkoła Podstawowej Złejwsi Wielkiej
Oskar Rupiński – Szkoła Podstawowa w Kowalkach

 

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2017-12-08 10:40:26 | Data modyfikacji: 2018-03-02 13:14:09.
XXII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku
Chopinie dla Szkół Podstawowych

XXII Konkurs WiedzyKonkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Konkurs odbył się w piątek 24 listopada 2017 roku.

Wzięło w nim udział 16 drużyny reprezentujących szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego. Zakres tematyczny Konkursu obejmował: życie i twórczość Fryderyka Chopina w latach 1810 – 1830, osoby oraz miejsca związane z kompozytorem, zadanie słuchowe oraz ikonograficzne. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego (test) i ustnego (pytania otwarte). Konkurs zakończył krótki recital fortepianowy w wykonaniu Piotra Nowaka. Po dwóch etapach Konkursu jury w składzie dr Aneta Derkowska (nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu), Karolina Szparaga (specjalista ds. edukacji w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni), Szymon Wiśniewski (dziennikarz i nauczyciel historii) przyznało następujące nagrody:

I nagroda:
Julia Cyrankowska i Magdalena Rutkowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowitem, Szkoła Podstawowa
im. T. Jędryczki
nauczyciel: Anna Morawska

II nagroda:
Aleksandra Muranowska i Bartłomiej Kauwa
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
nauczyciel: Maria Głowacka

III nagroda:
Weronika Boguś i Bartosz Szczerbicki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku
nauczyciel: Tomasz Thiede

Wyróżnienia:
Szymon Gocyła i Stanisław Lewandowski
Zespół Szkół w Radominie, Szkoła Podstawowa w Radominie
nauczyciel: Anna Kuc

Marta Właśniak i Tymoteusz Zadrożny
Zespół Szkół im. L. Wyczółkowskiego we Wtelnie
nauczyciel: Anna Kąkol

Nadia Trojanowska i Szymon Bladusiak
Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku
nauczyciel: Monika Bednarska-Czyżnielewska

UCZESTNICY

Weronika Boguś i Bartosz Szczerbicki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku
nauczyciel: Tomasz Thiede
Hanna Kapela i Adrian Zalewski
Szkoła Podstawowa nr 41 w Bydgoszczy
nauczyciel: Gracjan Czapiewski
Marta Właśniak i Tymoteusz Zadrożny
Zespół Szkół im. L. Wyczółkowskiego we Wtelnie
nauczyciel: Anna Kąkol
Wiktoria Żółtek i Patryk Trędewicz
Szkoła Podstawowa im. Dziewanowskich w Płonnem
nauczyciel: Dawid Stachowski
Izabela Wojtiuk i Zuzanna Kuryło
Szkoła Podstawowa w Turznie im. Fryderyka Chopina
nauczyciel: Maria Ordon-Błaszkiewicz
Julia Dundelska i Dominika Szefler
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
nauczyciel: Anita Dundelska i Iwona Szymańska
Aleksandra Muranowska i Bartłomiej Kauwa
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
nauczyciel: Maria Głowacka
Julia Nadzieja Ratajczak i Aleksander Pietrasiak
Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu
nauczyciel: Grażyna Ratajczak-Nadolska
Oliwia Folborska i Natalia Kaszuba
Szkoła Podstawowa nr 15 w Toruniu im. Władysława Broniewskiego
nauczyciel: Joanna Murawska-Wszelak
Szymon Kowalczyk i Przemysław Szynkowski
Szkoła Podstawowa w Grucie
nauczyciel: Grzegorz Grzanka
Natalia Dąbrowska i Aleksandra Sulecka
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Świętosławiu
nauczyciel: Anita Zbonikowska
Anna Marosz i Tymoteusz Sobczak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
nauczyciel: Sylwia Kozłowska
Julia Cyrankowska i Magdalena Rutkowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowitem, Szkoła Podstawowa im. T. Jędryczki
nauczyciel: Anna Morawska
Zuzanna Kawa i Maksymilian Pruss
Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia "EDUKACJA" w Toruniu
nauczyciel: Artur Ryszard Jęcka
Martyna Jurkiewicz i Bartłomiej Żurawicki
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
nauczyciel: Katarzyna Mątowska
Zuzanna Polkowska i Marta Paciorek
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej
nauczyciel: Daria Urbaniak
Martyna Uranowska i Maciej Uranowski
Szkoła Podstawowa w Kijewie Królewskim
nauczyciel: Alicja Kwaśniewska
Alicja Foksińska i Zuzanna Modrzejewska
Zespół Szkoła Miejskich, Szkoła Podstawowa nr 2  im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu
nauczyciel: Beata Bielecka
Szymon Gocyła i Stanisław Lewandowski
Zespół Szkół w Radominie, Szkoła Podstawowa w Radominie
nauczyciel: Anna Kuc
Aleksandra Marszałkowska i Jakub Bęben
Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku
nauczyciel: Anna Bilicz
Natalia Dziedzic i Maja Jasińska
Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej
nauczyciel: Agnieszka  Słowikowska
Nadia Trojanowska i Szymon Bladusiak
Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku
Monika Bednarska-Czyżnielewska

Kontakt: d.ornoch@szafarnia.art.pl, tel. 537 947 340.

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 Honorowy Patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Honorowy Patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

 

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2017-11-23 09:41:10 | Data modyfikacji: 2018-03-02 13:09:43.
Laureaci XVII WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

1 marca w dniu 207. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina miał miejsce w Szafarni Konkurs Recytatorski. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego zmierzyli się z niełatwą sztuką recytacji. Prezentowali poezję i prozę poświęconą Fryderykowi Chopinowi i muzyce. Spośród 40 uczestników XVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego jury w składzie:

Jerzy Rochowiak – przewodniczący Jury
Anna Magalska
Jarosław Felczykowski
Karolina Drążek
wyłoniło następujących laureatów:

Grupa pierwsza
I nagroda: JUSTYNA NOWAKOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu)
II nagroda: KLAUDIA MIKOŁAJCZYK (Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole)
III nagroda: SANDRA WNUKIEWICZ (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie)
Wyróżnienie: Franciszek Kaśkiewicz (Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole)
Wyróżnienie: Julia Fabiszewska (Zespół Szkół w Kikole)

Grupa druga
I nagroda: FRANCISZEK CYCHOWSKI (Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej)
II nagroda: JULIA TUCHOLSKA (Zespół szkół Muzycznych w Toruniu)
III nagroda: GABRIELA JĘDRZEJEWSKA (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie)
Wyróżnienie: Dorota Strychalska (Szkoła Podstawowa w Czernikowie)
Wyróżnienie: Nikodem Stasiak (Szkoła Podstawowa w Ciechocinie)
Wyróżnienie: Wiktoria Mikołajczyk (Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Kikole)

Grupa trzecia
I nagroda: nie przyznano
II nagroda: MICHAŁ MURAWSKI (Gimnazjum Prywatne nr 1 w Lipnie)
III nagroda: KONRAD WINOGRODZKI (Zespół Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)
Wyróżnienie: Dominika Król (Świetlica Zespołu Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)
Wyróżnienie: Natalia Maksim (Gimnazjum nr 2 w Jankowicach)
Wyróżnienie: Paweł Kędzierski (Zespół Szkół Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)

GRATULUJEMY

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2017-03-01 14:39:13 | Data modyfikacji: 2018-03-02 13:09:43.
LAUREACI XXI KONKURSU WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Po dwóch etapach XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych jury w składzie Maria Wroniszewska, Aneta Derkowska i Szymon Wiśniewski przyznało następujące nagrody:

I nagroda
Bartosz Redecki i Jan Wąsicki
Miejski Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa w Skępem
nauczyciel: Maria Głowacka

II nagroda
Weronika Boguś i Bartosz Szczerbicki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku
nauczyciel: Tomasz Thiede

III nagroda
Martyna Jurkiewicz i Bartłomiej Żurawicki
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
nauczyciel: Katarzyna Mątowska

Wyróżnienia
Anna Marosz i Tymoteusz Sobczak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią
nauczyciel: Sylwia Kozłowska

Julia Cyrankowska i Magdalena Szymańska
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem
nauczyciel: Anna Morawska

Filip Mirkiewicz i Julian Jabłoński
Zespół Szkół nr 36 w Bydgoszczy
nauczyciel: Aleksandra Walecka

Nagrodę dla klasy najlepszej drużyny – zaproszenie na audycję muzyczną i zwiedzanie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni otrzymała klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Skępem którą reprezentowali Bartosz Redecki i Jan Wąsicki.

GRATULUJEMY!

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2016-11-19 13:19:04 | Data modyfikacji: 2016-11-19 13:22:53.
LAUREACI XVI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Wyniki XVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy poświęconej muzyce i Fryderykowi Chopinowi

Jury w składzie:
Jerzy Rochowiak – przewodniczący
Anna Milczarczyk
Barbara Wasiluk
postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grupa pierwsza
I nagroda: NIKODEM STASIAK (Szkoła Podstawowa w Ciechocinie)
II nagroda: JULIA TUCHOLSKA (Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu)
III nagroda: JULIA FABISZEWSKA (Szkoła Podstawowa w Kikole)
Wyróżnienie: JUSTYNA NOWAKOWSKA (Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu)
Wyróżnienie: MARTYNA SOBOCIŃSKA (Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim)
Wyróżnienie: SANDRA WNUKIEWICZ (Szkoła Podstawowa w Lipnie)

Grupa druga
I nagroda: MICHAŁ ZACHAREK (Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim)
II nagroda: JULIA RZĄDKOWSKA (Zespół Szkół w Jeżowie)
III nagroda: JAN WĄSICKI (Szkoła Podstawowa w Skępem)
Wyróżnienie: JULIANNA OŚCIK (Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu)
Wyróżnienie: ALEXANDER PIKULSKI (Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku)
Wyróżnienie: MONIKA ZNANIEWICZ (Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu)

Grupa trzecia
I nagroda: EWA BOMBALICKA (Gimnazjum w Skępem)
II nagroda: KONRAD WINOGRODZKI (Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej)
III nagroda: PAWEŁ KĘDZIERSKI (Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej)
Wyróżnienie: ANGELIKA RÓŻALSKA (Gimnazjum w Gałczewie)
Wyróżnienie: ZOFIA DANKOWSKA (Gimnazjum w Gałczewie)
Wyróżnienie: NASTIA MAGDZIAK (Gminny Ośrodek Kultury w Górznie)
Wyróżnienie: ZELIA MAGDZIAK (Gminny Ośrodek Kultury w Górznie)

GRATULUJEMY!

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2016-02-26 15:42:52 | Data modyfikacji: 2016-11-19 13:22:53.
LAUREACI XX KONKURSU WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Po dwóch etapach XX Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół podstawowych jury w składzie Maria Wroniszewska – przewodnicząca Jury, dr Aneta Derkowska, Szymon Wiśniewski postanowiło przyznać następujące nagrody:
I nagroda
Michał Kot i Mikołaj Kot
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lisewie
nauczyciel: Magdalena Kowalczyk
II nagroda
Martyna Jurkiewicz i Bartłomiej Żurawicki
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie
nauczyciel: Katarzyna Mątowska
III nagroda
Bartosz Redecki i Jan Wąsicki
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
nauczyciel: Maria Głowacka
Wyróżnienia
Mikołaj Baran i Mikołaj Gapiński
Szkoła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie
nauczyciel: Lidia Jabłońska
Zuzanna Olszewska i Stanisław Lewandowski
Szkoła Podstawowa w Radominie
nauczyciel: Anna Kuc
Marta Kula i Daria Szarszewska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowitem
nauczyciel: Anna Morawska

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2015-11-20 15:40:13 | Data modyfikacji: 2015-11-20 15:48:59.
XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy
poświęconej muzyce i F. Chopinowi pod honorowym
patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora
Oświaty

Konkurs odbył się 13 lutego 2015 r. w Ośrodku Chopinowskim. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych mieli okazję zaprezentować dowolny utwór poetycki lub prozatorski poświęcony muzyce, różnym kompozytorom bądź postaci samego Fryderyka Chopina.

Każda placówka (szkoła, dom kultury, parafia, biblioteka, świetlica itp.) mogła wytypować tylko dwóch uczestników.

Jury w składzie Lucyna Sowińska, Katarzyna Matuszewska, Jarosław Felczykowski przyznało następujące nagrody:

Grupa I

1. nagroda - Sandra Wnukiewicz – SP nr 3 w Lipnie
2. nagroda - Julia Tucholska – SP w Kowalewie Pomorskim
3. nagroda - Julia Krüger – ZS Muzycznych w Toruniu
Wyróżnienie- Hanna Szwedkowicz – SP nr 13 w Toruniu

Grupa II

1. nagroda – Gabriela Jędrzejewska – SP nr 3 w Lipnie
2. nagroda – Natalia Żurawska – ZS w Kikole
3. nagroda – Klaudia Budzińska – SP w Kowalewie Pomorskim

Grupa III

1. nagroda – Konrad Winogrodzki – ZS w Złejwsi Wielkiej
2. nagroda – Angelika Różalska - Publiczne Gimnazjum w Gałczewie
Wyróżnienie – Agata Cimoch – ZS w Złejwsi Wielkiej

Gratulujemy!

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2015-02-17 09:34:23 | Data modyfikacji: 2015-11-20 15:40:51.
XIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku
Chopinie dla szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs o charakterze drużynowym odbył się w piątek 21 listopada 2014 r. Każda szkoła wystawiła jedną drużynę.
Taki charakter współzawodnictwa nie był przypadkowy. Przy nadmiarze konkursów tematycznych, głównie indywidualnych, nasz konkurs miał na celu udoskonalenie przy okazji umiejętności pracy w grupie, pobudzać kreatywne myślenie. Intencją organizatora było by w ten sposób kształtować wśród młodzieży zdolność dyskusji oraz prezentowania własnego zdania.
Zakres tematyczny konkursu obejął: życie i twórczość, osoby oraz miejsca związane z Fryderykiem Chopinem, zadanie słuchowe, a także ikonograficzne.

Zwycięzcy XIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla szkół ponadgimnazjalnych.

Skład jury:
Maria Wroniszewska
Anna Kuc
Szymon Wiśniewski

Laureaci:

I miejsce
Daria Krzykowska i Karol Świderski
ZS nr 1 w Golubiu- Dobrzyniu, nauczyciel: Beata Ślizak

II miejsce
Wiktoria Sztrajber i Kamila Sztrajber
ZS w Lubrańcu, nauczyciel: Joanna Jeska

III miejsce
Urszula Marciniak i Aleksandra Dukaczewska
ZS w Skępem, nauczyciel: Lidia Kopycińska

IV miejsce
Aneta Nowicka i Kamil Iskra
ZS w Lipnie, nauczyciel: Barbara Szulc

 

Opublikowane przez: Jacek Wysocki | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2014-09-10 10:51:44 | Data modyfikacji: 2015-11-20 15:51:01.
23. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
im.Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży,
Szafarnia 2015

23. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży odbył się w dniach 15-17 maja 2015 r.

 

Opublikowane przez: jan Kowalski | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2014-07-18 12:00:38 | Data modyfikacji: 2015-07-03 10:09:08.
22 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F.
Chopina dla Dzieci i Młodzieży

22. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży odbył się w dniach 16-18 maja 2014 r.

 
Regulamin 2014.pdf

Opublikowane przez: jan Kowalski | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2014-07-16 13:05:14 | Data modyfikacji: 2014-11-25 08:35:00.
XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i
Prozy poświęconej muzyce i F. Chopinowi

Konkurs odbył się w piątek 28 lutego 2014 r. Jury w składzie: Jerzy Rochowiak (dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu), Lucyna Sowińska (instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, Scena Młodych Studio P), Paweł Kowalski (aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu) przyznało następujące nagrody: Grupa I : I miejsce - Wiktoria Bełza (świetlica ZS Zławieś Wielka) II miejsce - Karolina Zajączkowska (SP nr 3 Lipno) III miejsce – Maja Wenderlich (SP nr 2 Lipno) Grupa II : I miejsce - Natalia Żurawska (ZS Kikół) II miejsce - Anastazja Kocur (SP nr 13 Toruń) III miejsce - Martyna Janowska (SP Świętosław) Wyróżnienie - Konrad Winogrodzki (SP Zławieś Wielka) Grupa III : I miejsce - Patrycja Rygielska (Gimnazjum w Ostrowitem) II miejsce - Daniel Gabryszewski (Gimnazjum w Ostrowite) oraz Julia Chlebowska (Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu) III miejsce - nie przyznano Wyróżnienie - Klaudia Kosińska (Gimnazjum w Gałczewie) Wyróżnienie - Agata Zamorowska (Gimnazjum w Złejwsi Wielkiej)

 

Opublikowane przez: jan Kowalski | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2010-09-24 12:04:45 | Data modyfikacji: 2014-11-25 08:36:07.
XVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Fryderyku
Chopinie dla szkół gimnazjalnych

Konkurs o charakterze drużynowym odbył się 22 listopada 2013 r. Jego celem było przybliżenie młodzieży twórczości Fryderyka Chopina oraz zainteresowanie aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno znajomością literatury oraz rozpoznać przykłady utworów. Zwycięzcy: I miejsce ZS UMK GiLA Toruń - Olaf Szwebs i Marta Backer nauczyciel: Violetta Klugowska II miejsce Gimnazjum Radomin - Magdalena Laskowska i Karolina Spychała nauczyciel: Anna Kuc III miejsce Gimnazjum Ostrowite - Julia Jaguś i Michał Ozimkowski nauczyciel: Artur Osiński

 

Opublikowane przez: jan Kowalski | Autor: Jacek Wysocki | Data wprowadzenia: 2010-09-24 11:55:30 | Data modyfikacji: 2014-11-25 08:35:58.
Data wprowadzenia: 2010-09-24 11:55:30
Data modyfikacji: 2014-11-25 08:35:58
Autor: Jacek Wysocki
Opublikowane przez: jan Kowalski
 
Dodatkowe Informacje:
.
Adres:
Ośrodek Chopinowski w Szafarni
ul. Szafarnia 1
87-404 Radomin
Dyrektor
Agnieszka Brzezińska
Kontakt:
Tel: +48 056 682-79-30
Fax: +48 056 682-79-30
e-mail: osrodek@szafarnia.art.pl